ضد آب برد الکتریکی
ضد آب برد الکتریکی | ضد آب کردن برد الکتریکی
فروردین ۱۱, ۱۳۹۵
نانو ضد آب کامپوزیت
نانو ضد آب کامپوزیت | ورق کامپوزیت نانو | آلمانی
خرداد ۱۲, ۱۳۹۵

رنگ شب تاب | رنگ شب نما | رنگ فلوئور سانس و فسفر سانس

رنگ شب نما

رنگ شب تاب نانو FORB-R500 چیست ؟

فسفرسانس و فلوئورسانس:
شباهت این دو پدیده این است که در آنها یک ماده خاص که به طور عام به آن فسفر گفته می شود پس از قرار گرفتن در مقابل نور مرئی یا غیر مرئی یا حرارت (تحریک شده) این انرژی را در خود ذخیره می کند و سپس آن انرژی را به صورت طیفی از امواج مرئی در طول مدت زمانی منتشر می کند.

تفاوت آنها در اختلاف زمانی بین دریافت و تابش یا به عبارت دیگر دوام تابش است. در تابش فلورسانس، زمان تحریک کمتر از ۱۰ به توان ۸- ثانیه است، در حالی که در پدیده فسفرسانس، زمان تحریک بیش از ۱۰ به توان ۸- ثانیه است. به عبارتی در فسفرسنس تحریک طولانی تر و تشعشع طولانی تری داریم و در فلوئورسنس تحریک کوتاه تر و تشعشع کوتاه تری تری داریم. در فلوئورسانس که نمونه آن نور مهتابی یا صفحه تلویزیون است تابش آنی است و تقریبا بلافاصله بعد از قطع نور تمام می شود. در حالی که در فسفرسانس ماده بعد از قطع نور نیز تا مدتی به تابش ادامه می دهد که مقدار آن بسته به ماده مورد استفاده می تواند از چند ثانیه تا چندین روز طول بکشد.

رنگ فلوئور سانس

تحریک این ماده ها به گونه های مختلف انجام می شوند: بمباران فوتونی، الکترون ها، یون های مثبت، واکنش های شیمیایی، گرما و گاهی اوقات (مخصوصاً در جانداران) تنش های مکانیکی. راز تابش کرم های شب تاب در پدیده فسفرسانس است.

برای ساختن مواد درخشنده در تاریکی باید فسفری وجود داشته باشد که با استفاده از نور معمولی انرژی بگیرد و طول تابش ان زیاد باشد. برای مثال دو فسفری که این ویژگی ها را دارند مثل (Zinc Sulfide) و (Strontium Aluminate). که (Strontium Aluminate) بهتر است. این مواد را معمولا با پلاستیک مخلوط می کنند و مواد درخشنده در تاریکی را می سازند.

بعضی مواقع ممکن است شما موادی را ببینید که می درخشند ولی به انرژی احتیاجی ندارند! یکی از آن مثال ها بروی عقربه های ساعت های گران قیمت است. در آنها فسفر با یک عنصر رادیو اکتیو مخلوط شده (مثل رادیوم- Radium) که آن عنصر با انتشار رادیو اکتیو فسفر را مرتبا با انرژی می کند.

رنگ فسفر سانس


رنگ شب تاب رنگ شب نما کاربرد فلوئور سانس و فسفر سانس فسفر سانس و فلوئور سانس ساخت فسفر سانس کاربرد فسفر سانس رنگ شب تاب فلور سانس رنگ فلور سنت فلور سنت چیست مواد خرید رنگ شب نما قیمت رنگ شب تاب قیمت فروش رنگ شب تاب فروش رنگ شب تاب فروش پودر شب تاب خرید رنگ شب تاب قیمت رنگ های شب تاب ساخت رنگ شب تاب پودر شب تاب قیمت رنگ های شب تاب پودر شب تاب خرید رنگ شب نما قیمت فروش رنگ شب تاب فروش رنگ شب نما کاربرد فلوئور سانس و فسفر سانس تفاوت فلوئور سانس و فسفر سانس فروش مواد فسفر سانس فلوئور سنت فسفر سنت  Paints luminescent اسپری رنگ شب تاب اسپری فلوئور سانس اسپری فسفر خرید اسپری رنگ شب نما خرید رنگ شب نما | قیمت رنگ شب نما | خرید پودر شب تاب | نانو پودر شب نما | رنگ شب نما | شب نما | فلوئور و فسفر سانس

This site is protected by wp-copyrightpro.com